facebook

SEZON SPORTOWY 2013 2014 

Sezon sportowy 2013/2014 był najlepszy w historii KS "Azoty-Puławy". Drużyna piłkarzy ręcznych naszego klubu, tak jak w latach poprzednich rywalizowała na trzech na trzech frontach: w PGNiG Superlidze, PGNiG Pucharze Polski oraz europejskich rozgrywkach Challenge Cup EHF. Start podopiecznych trenera Bogdana Kowalczyka w każdych z tych rozgrywek był udany.

W rozgrywkach krajowych zespól powtórzył wynik z poprzedniego sezonu  - 4. miejsce w lidze, a w Pucharze Polski awans do turnieju Final four i zajęcie w nim 3. miejsca.

W Challenge Cup "Azoty-Puławy" dotarły do półfinału, gdzie minimalnie uległy (dwukrotnie różnica dwóch bramek) późniejszemu zwycięscy tych rozgrywek szwedzkiemu IK Savehof. Wcześniej w pokonanym polu pozostawiając tureckie zespołu Özil Idare IK Ankara i Nülufer BK oraz belgijski Unitet HC Tongeren.

2013 rok był rokiem dziesięciolecia istnienia Klubu Sportowego "Azoty-Puławy" z tej okazji przed rozpoczęciem rozgrywek mistrzowskich - 9-11 sierpnia - rozegrano w Puławach I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., drużyn seniorskich  połączony z podpisaniem umowy sponsorskiej i prezentacją drużyny ekstraklasy.

Natomiast w grudniu kibice wybrali "Siódemkę i trenera 10-lecia klubu", w której znaleźli się:

Bramkarz: MACIEJ STĘCZNIEWSK

Lewe skrzydło: ROBERT NOWAKOWSKI

Lewe rozegranie: DMYTRO ZINCZUK

Środek rozegrania: MARCIN KUROWSKI

Prawe rozegrani: MICHAŁ SZYBA

Prawe skrzydło: JAN SOBOL

Obrotowy: GRZEGORZ MAZUR

Trener: BOGDAN KOWALCZYK

Kalendarz klubowy

Reklama

Sonda

Licznik

3782104
Wspierają nas i Współpracują z nami:


Realizacja: EmnetStudio
Powered by CMS Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.stowarzyszenie.azoty-pulawy.pl/klub/historia/sezon-sportowy-2013-2014/