Piotr Wyszomirski

gra z numerem 16

wzrost 194 cm

waga 95 kg

Urodził się 6 stycznia 1988 r. w Warszawie. Karierę sportową rozpoczął w UKS Wilanowia. Przez pierwsze trzy lata występował na pozycji rozgrywającego, następnie został bramkarzem. Do Puław przeszedł z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Debiut Piotra w pierwszej reprezentacji Polski miał miejsce w październiku 2009 r. w Bydgoszczy podczas meczu ze Słowacją. Piotr ukończył liceum w Gdańsku w Szkole Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, uzyskując Klasę Mistrzowską. Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie.

Piotr należy do potencjalnych dawców komórek macierzystych – jest zarejestrowany w bazie niespokrewnionych dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS Polska.

Zainteresowania/relaks Piotra: Internet; sport – jazda na rowerze, bieganie; muzyka – ulubieni wykonawcy to Queen i Michael Jackson

Osiągnięcia sportowe:

- Wybrany do drużyny All Stars ekstraklasy w sezonie 2007/2008

- Występy w Reprezentacji Polski:

◦   juniorskiej i młodzieżowej: 90 spotkań

◦   seniorskiej: 37 spotkań

- Udział w imprezach międzynarodowych:

◦   Mistrzostwa Europy juniorów w Estonii – 4 miejsce

◦   Mistrzostwa Świata juniorów w Bahrajnie – 6 miejsce

◦   Mistrzostwa Europy młodzieżowców w Rumunii – 12 miejsce

◦   mecz ze Słowacją – Bydgoszcz 2009 – debiut w pierwszej reprezentacji Polski

◦   Mistrzostwa Europy seniorów w Austrii 2010 –  4 miejsce