facebook

Logotyp Klubu Sportowego „Azoty – Puławy”

logo aktualne ks

Bazę znaku stanowi stylizowane „V” – symbol Victorii, czyli ZWYCIĘSTWA, co w sporcie jest celem każdego zawodnika z osobna oraz celem każdej drużyny. Krój symbolu zwycięstwa nawiązuje do struktury konarów drzewa, co znamionuje siłę i solidne posadowienie Klubu, filozofię systematycznej rzetelnej pracy, która stanowi podstawę sukcesu sportowego. Victoria została określona dynamiczną płynną kreską, która rozchyla się na boki znamionując otwarcie na świat i optymizm. Każde ramię literki „V” składa się z pięciu przylegających do siebie elementów, które symbolizują wspólne działanie wielu osób i osiągany w ten sposób efekt synergii – zawodnicy i ich opiekunowie to ZESPÓŁ dążący do wspólnego celu. Kolorystyka – błękit „V” wnosi szlachetność, kreatywność i fantazję oraz kolor rzeki Wisły, nad którą leżą Puławy – woda jest źródłem życia, najsilniej witalizującym elementem przyrody. Tonalne przejścia mówią o różnorodności ludzi tworzących zespół, co stanowi o jego bogactwie i sile.

Złoty kolor nazwy klubu – KS „Azoty – Puławy” – umieszczonej u zbiegu ramion stylizowanego „V”, w jego najszerszym, najmocniejszym miejscu, nawiązuje do szlachetnego kruszcu oraz ambicji zawodników i zarządu klubu osiągnięcia najwyższego poziomu sportowego, którego symbolem w sporcie jest złoty medal. Złoto to najlepszy z najlepszych, królewski szyk, energia, obfitość i wielkość, energia słońca i siła życia. Inspiruje i ogrzewa, wzmacnia tak ważną w sporcie i rywalizacji pewność siebie.

Zwieńczenie znaku, jego ukoronowanie, to logo Zakładów Azotowych „Puławy” SA – głównego sponsora i przyjaciela klubu. Zakłady Azotowe „Puławy” są filarem Polskiej Chemii i regionu, liderem zmian w branży i w szerokim otoczeniu – firmą odpowiedzialną społecznie i zaangażowaną, mecenasem wielu środowisk. KS „Azoty – Puławy” ceni swojego sponsora oraz docenia fakt, że obaj partnerzy, poprzez przyjęte nazwy, wspierają się wzajemnie, wzmacniając na arenie krajowej i zagranicznej postrzeganie miasta Puławy i marki „Azoty”.

Klub ma ambicję być ważnym podmiotem życia sportowego i społecznego miasta. Jest miejscem skupiającym zawodników o najwyższym poziomie sportowym i moralnym, w którym konsekwentnie realizowany jest plan rozwoju potencjału młodych ludzi. Poprzez sport kształtowane są postawy i życie społeczne puławian. KS „Azoty – Puławy” jest animatorem i partnerem wartościowych inicjatyw. Zawodnicy i trenerzy to osobowości o znaczącym autorytecie, mający wpływ na życie wielu ludzi. Piłka ręczna na poziomie prezentowanym przez zawodników ekstraklasy jest źródłem niezapomnianych wrażeń dla wszystkich pokoleń kibiców, a sami zawodnicy – ulubieńcami puławian. Sport rozwija i integruje społeczność. KS „Azoty – Puławy” jest dumny z roli, jaką odegrał i odgrywa w życiu wielu puławskich rodzin.

Kalendarz klubowy

Reklama

Sonda

Licznik

3758687
Wspierają nas i Współpracują z nami:


Realizacja: EmnetStudio
Powered by CMS Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.stowarzyszenie.azoty-pulawy.pl/klub/historia/logotyp-klubu-sportowego-azoty-pulawy