facebook

Sokół wędrowny o imieniu Azotek będzie oficjalną maskotką Klubu Sportowego „Azoty-Puławy”. Komisja konkursowa w składzie Jerzy Witaszek, Ewa Pieńczakowska i Danuta Karpińska rozstrzygnęła zabawę ogłoszoną przez nas kilka tygodni temu. Pomysłodawczynią zwycięskiego projektu maskotki jest Beata Biaduń-Sierocka.

Maskotka klubowa miała łączyć w sobie elementy związane z Klubem (rywalizacją sportową) i Głównym Partnerem – Grupą Azoty PUŁAWY. W uzasadnieniu dla zwycięskiej pracy czytamy:
Szybkość, bezkompromisowość, pewność – to tylko trzy z wielu cech wyróżniających sokoła wędrownego wśród innych ptaków. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną cechą tego ptaka jest szybkość – sokół wędrowny jest bowiem najszybszym stworzeniem żyjącym na ziemi. W locie pikowym (w momencie polowania) potrafi osiągać zawrotne prędkości dochodzące do 350 km/h. Zawsze przy okazji podawania rekordów w świecie zwierząt pojawia się sokół wędrowny i jego prędkościowe osiągnięcia – a przecież rekordy to nieodłączna domena sportu. Szybkość w wielu dyscyplinach sportowych (w tym w piłce ręcznej) stanowi jeden z elementów niezbędnych do osiągania sukcesów. Nasz zespół ma być na parkiecie najszybszy i szybko zdobywać gole, wyprzedzać rywali i sięgać po kolejne sukcesy. (…)
Sokół wędrowny jest ptakiem, który od kilku lat znalazł dogodne do życia warunki na terenie Grupy Azoty Puławy. Spółka dba o swojego „mieszkańca” fundując mu m.in. budkę lęgową na jednym ze swoich kominów.

Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Obok wspomnianej zwycięskiej pracy, jury postanowiło nagrodzić również pomysły Pań –Ewy Wójcik (II nagroda) i Natalii Jarczewskiej (III nagroda).

Uczestnicy konkursu wymyślali także imię dla przyszłej maskotki. Najczęściej pojawiającym się pomysłem był AZOTEK. Taką nazwę zgłosiło 7 osób, z których nagrody otrzymują: Ania Konieczna (I nagroda) oraz Maria Poświatowska i Arkadiusz Plis (nagrody pocieszenia).

Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Jednocześnie Klub Sportowy „Azoty-Puławy” poszukuje animatora zabaw – osoby, która podczas meczów zakładałaby na siebie strój maskotki. Osoby chętne do tego rodzaju zajęcia proszone są o zgłaszanie się do Klubu (szczegółowe dane adresowe dostępne są na naszej stronie w zakładce kontakt).

Kalendarz klubowy

Reklama

Sonda

Licznik

3782077
Wspierają nas i Współpracują z nami:


Realizacja: EmnetStudio
Powered by CMS Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.stowarzyszenie.azoty-pulawy.pl/1673