facebook

Trzecie miejsce zajęli szczypiorniści "Azotów-Puławy" w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Finlandii. W ostatnim dniu zawodów puławianie stoczyli zacięty bój z uczestnikiem Ligi Mistrzów - Mieszkowem Brześć, ulegając doświadczonemu rywalowi 28 do 32. Trzeci raz z rzędu najskuteczniejszym zawodnikiem Azotów był Nikola Prce, który tym razem zapisał na swoim koncie 9 goli.

- W ostatnim meczu widać było ile kosztował nas ten turniej. Granie w ciągu dwóch i pół dnia trzech ciężkich meczów, gdzie praktycznie przez całe spotkania wynik był na styku wymagało od nas dużo zdrowia. Dodatkowo przed meczem z Mieszkowem na ból ręki narzekał Robert Orzechowski, dlatego nie chcąc dodatkowo obciążać zawodnika zdecydowaliśmy się na granie bez niego, czyli tylko z czwórką rozgrywających. Spotkanie podobnie do sobotniego pojedynku z Finami było wyrównane i dopiero w końcówce rywale wykorzystali nasze zmęczenie i swoje doświadczenie, wygrywając czterema trafieniami - powiedział Marcin Kurowski, trener "Azotów-Puławy".

"Azoty-Puławy" - Mieszkow Brześć 28:32 (15:16)
"Azoty-Puławy": Koshovy, Zapora - Prce 9, Skrabania 5, Kowalczyk 4, Kubisztal 3, Sobol 3, Petrowski 2, Jurecki 2, Masłowski 1, Grzelak, Śliwiński, Kuchczyński.

Marcin Kurowski był bardzo zadowolony z faktu, że zespół wziął udział w Turnieju w Finlandii

- Cały turniej to dla nas bardzo ciekawa i ważna lekcja. Mogliśmy skonfrontować swoje umiejętności na tle bardzo dobrych zespołów, preferujących różne style gry. Chcąc grać z powodzeniem w europejskich pucharach musimy brać udział w tego typu zawodach. Z gry zespołu również mogę być zadowolony, bo zarówno w ataku, jak i w obronie były momenty naprawdę fajnej gry. Trzeba pamiętać, że graliśmy bez czterech kadrowiczów, których powrót powinien dodatkowo wzmocnić naszą siłę. Patrzymy z optymizmem w przyszłość, ale też zobaczyliśmy nad czym jeszcze musimy pracować - podsumował start "Azotów-Puławy" trener Kurowski.

Wyniki turnieju:

"Azoty-Puławy" - Newa St. Petersburg 28:27

Cocks Riihimäen - Mieszkow Brześć 38:32

Mieszkow Brześć - Newa St. Petersburg 33:25

Cocks Riihimäen - "Azoty-Puławy" 30:26

"Azoty-Puławy" - Mieszkow Brześć 28:32

Cocks Riihimäen - Newa St. Petersburg 31:26

Ostateczna kolejność:

1. Cocks Riihimäen

2. Mieszkow Brześć

3. "Azoty-Puławy"

4. Newa St. Petersburg

Kalendarz klubowy

Reklama

Sonda

Licznik

3758771
Wspierają nas i Współpracują z nami:


Realizacja: EmnetStudio
Powered by CMS Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.stowarzyszenie.azoty-pulawy.pl/1669