facebook

Juniorzy "Azotów-Puławy", pokonując dziś w meczu ligi wojewódzkiej w Zamościu tamtejszą Padwę II 42 do 30 zapewnili sobie awans do turnieju 1/8 Mistrzostw Polski. Najwięcej bramek dla podopiecznych Piotra Dropka zdobył w czwartkowym spotkaniu Kacper Mchawrab, który 11 raz pokonywał bramkarzy rywali.

Mecz był wyrównany w pierwszej połowie, w końcówce której na dwubramkowe prowadzenie wyszli Azotowcy. Po zmianie stron puławianie poprawili grę w defensywie i szybko zbudowali sobie wyraźną przewagę. W 36 minucie podopieczni Piotra Dropka prowadzili 26:17 i do końca meczu kontrolowali wydarzenia na parkiecie odnosząc pewne zwycięstwo.

Turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski z udziałem Azotów odbędzie się w Puławach w dniach 3-5 lutego.

Padwa II Zamość - "Azoty-Puławy" 30:42 (17:19)
Azoty-Puławy: Sętowski, Wiejak - Mchawrab 11, Urbaniak 8, Domagała 5, Flont 4, P. Górnik 4, Bielawski 4, Koter 3, Wójcik 2, Mróz 1, Prościński, Gugała.