facebook

Kolejny reprezentant Polski zasili szeregi „Azotów-Puławy”. Brązowi medaliści dwóch ostatnich sezonów pozyskali właśnie, przebywającego ostatnio we Francji, Pawła Podsiadło. Praworęczny rozgrywający wzmocni drugą linię zespołu z Puław od najbliższego sezonu.

- Ciągły postęp jaki notują Azoty i wizja rozwoju drużyny, zakładająca włączenie się w walkę o najwyższe cele w kraju to były argumenty, które przekonały mnie do podpisania kontraktu z klubem z Puław. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się skutecznie włączyć do walki o dwa pierwsze miejsca i w tym chciałbym zespołowi pomóc. Dodatkowym argumentem za podpisaniem kontraktu była chęć powrotu do Polski, po kilku latach spędzonych poza granicami. To wszystko sprawiło, że kiedy zgłosił się do mnie Prezes Jerzy Witaszek bez wahania przyjąłem jego propozycję – komentuje swój wybór Paweł Podsiadło.

Podsiadło ma 30 lat, mierzy prawie 2 metry i nominalnie jest lewym rozgrywającym. Swoją karierę sportową zaczynał w Vive Kielce, których zawodnikiem był w latach 2003-2011. W tym czasie z kielczanami zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Polski i czterokrotnie krajowy puchar, a także reprezentował barwy Vive w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W sezonie 2008/2009 był wybrany do „siódemki ekstraklasy”. W 2011 roku wyjechał do Francji, gdzie reprezentował barwy klubów najwyższej klasy rozgrywkowej tego kraju - Sélestat Alsace i USAM Nîmes Gard. W sezonie 2012/2013 zajął szóste miejsce w klasyfikacji strzelców ligi francuskiej, zdobywając 135 goli.

W 2010 roku zadebiutował w kadrze. Później grywał jeszcze w biało-czerwonych barwach w pojedynczych meczach. Był rezerwowym reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Szwecji (2011). Otrzymał również powołanie do szerokiej kadry Polski przed turniejem o Mistrzostwo Europy w Danii w 2014 roku.

Paweł Podsiadło będzie zawodnikiem „Azotów-Puławy” od 1 lipca 2017 roku. Z klubem z Puław złączył się trzyletnim kontraktem. Obecnie w ekipie Marcina Kurowskiego na pozycji lewego rozgrania znajdują się Nikola Prce i Michał Kubisztal, a mogą na niej grać także Piotr Masłowski, Krzysztof Łyżwa i Bartosz Kowalczyk.

Kalendarz klubowy

Reklama

Sonda

Licznik

3758683
Wspierają nas i Współpracują z nami:


Realizacja: EmnetStudio
Powered by CMS Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.stowarzyszenie.azoty-pulawy.pl/1634