facebook

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligi wojewódzkiej odnieśli juniorzy „Azotów-Puławy”. Prowadzeni w tym meczu przez Artura Witkowskiego puławianie pokonali na własnym parkiecie Padwę Zamość. Skutecznością rzutową błysnęli Przemysław Urbaniak i Kacper Mchawrab, którzy zapisali na swym koncie odpowiednio 11 i 10 goli.

Pierwsza połowa miała dwa oblicza. Początek należał bowiem do gości, którzy uzyskali trzybramkową przewagę i w 11 minucie prowadzili 8:5. Puławianie szybko odrobili starty i po kwadransie było już remisowo. Druga część pierwszej połowy to w miarę wyrównana walka z minimalnym prowadzeniem Azotów. Piorunująca końcówka i cztery rzuty Mchawraba i Urbaniaka dały miejscowym wyraźniejszą przewagę.

Cała druga połowa to bezpieczne prowadzenie Azotów. W pierwszych minutach po zmianie stron gospodarze powiększyli jeszcze przewagę do pięciu goli. Później nieco rozluźnili szyki i pozwolili zamościanom na odrobienie części start, kontrolując jednak do końca wynik pojedynku.

„Azoty-Puławy” – Padwa Zamość 34:32 (18:14)
„Azoty-Puławy”: Wiejak, Sętowski – Urbaniak 11, Mchawrab 10, Flont 6, M. Górnik 5, Wójcik 1, Bielawski 1, Domagała, Koter, P. Górnik.