facebook

O kolejne dwa punkty wzbogacili dziś swój ligowy dorobek szczypiorniści "Azotów-Puławy". W kończącym pierwszą rundę rozgrywek meczu PGNiG Superligi podopieczni Marcina Kurowskiego pewnie pokonali w Gdańsku tamtejsze Wybrzeże.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównany bój i przede wszystkim popisy obu bramkarzy. Dobre interwencje Valentyna Koshovego przeplatały się niestety z błędami puławian w ataku. Na szczęście w bardziej kryzysowych momentach wynik puławianom trzymał doświadczony Bartek Jurecki, który nie tylko skutecznie rzucał, ale także trzykrotnie "wykluczył" z gry zawodników z Gdańska. Po początkowym minimalnym prowadzeniu Wybrzeża w 13 minucie zanotowaliśmy pierwsze wygrywanie przez Azoty (4:5). Po chwili znów miejscowi byli o jedną bramkę lepsi, a w końcówce uzyskali nawet dwa gole przewagi. W ostatnich dwóch minutach skuteczne rzuty Krzysztofa Łyżwy i Bartosza Jureckiego dały Azotom prowadzenie 12:11, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem. 

W drugiej połowie Azoty zdominowały gospodarzy. Raz po raz doskonale interweniował Koshovy, który nie dawał się pokonać nawet z rzutów karnych. W efekcie do 47 minuty miejscowi zdołali zdobyć tylko dwa gole. W tym czasie puławianie zapisali na swym koncie 9 trafień i wyszli na pewne prowadzenie. W 52 minucie po skutecznym rzucie z kontrataku Michała Kubisztala przewaga Azotów wzrosła do siedmiu goli (18:25) i jasnym się stało, że puławianie wywiozą z nad morza dwa punkty.

Warto dodać, że w pierwszej połowie, na nietypowej pozycji (prawe rozegranie) pojawił się Piotr Masłowski. To pierwszy występ naszego rozgrywającego po feralnej kontuzji jakiej nabawił się ponad dwa miesiące temu w meczu z Chrobrym Głogów.

Wybrzeże Gdańsk - "Azoty-Puławy" 23:28 (12:12)
"Azoty-Puławy": Koshovy - Jurecki 6, Łyżwa 5, Przybylski 5, Krajewski 4, Kubisztal 2, Kowalczyk 2, Grzelak 1, Kuchczyński 1, Prce 1, Sobol 1, Masłowski, Skrabania, Petrovsky

Kalendarz klubowy

Reklama

Sonda

Licznik

3746695
Wspierają nas i Współpracują z nami:


Realizacja: EmnetStudio
Powered by CMS Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.stowarzyszenie.azoty-pulawy.pl/1632